Dominikanie Poznań

  1. Strona główna
  2. Msze święte
  3. Intencje mszalne
 

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter z informacjami o nowościach kliknij przycisk:

kontynuuj Kontynuuj

Rozmiar czcionki: A A A

Msze święte

Kościół otrzymał Eucharystię od Chrystusa, swojego Pana, nie jako jeden z wielu cennych darów, ale jako dar największy, ponieważ jest to dar z samego siebie, z własnej osoby w jej świętym człowieczeństwie, jak też dar Jego dzieła zbawienia. Nie pozostaje ono ograniczone do przeszłości, skoro «to, kim Chrystus jest, to, co uczynił i co wycierpiał dla wszystkich ludzi, uczestniczy w wieczności Bożej, przekracza wszelkie czasy i jest w nich stale obecne...».

Gdy Kościół sprawuje Eucharystię, pamiątkę śmierci i zmartwychwstania swojego Pana, to centralne wydarzenie zbawienia staje się rzeczywiście obecne i «dokonuje się dzieło naszego Odkupienia». Ofiara ta ma do tego stopnia decydujące znaczenie dla zbawienia rodzaju ludzkiego, że Jezus złożył ją i wrócił do Ojca, dopiero wtedy, gdy zostawił nam środek umożliwiający uczestnictwo w niej, tak jakbyśmy byli w niej obecni. W ten sposób każdy wierny może w niej uczestniczyć i korzystać z jej niewyczerpanych owoców. Oto wiara, którą przez wieki żyły całe pokolenia chrześcijan. Tę wiarę Magisterium Kościoła nieustannie potwierdzało z radosną wdzięcznością za nieoceniony dar.

(Jan Paweł II, Encyklika Ecclesia de Eucharistia, 11)

Rodzaje intencji mszy świętych przyjmowane w naszym kościele

Kościół jest przekonany o nieskończonej wartości mszy świętej, wypływającej z zasług Chrystusa. Znaczenie to dotyczy nie tylko samych uczestników mszy świętej, ale także osób lub spraw, w intencji których jest ona odprawiana przez kapłana.

Msze święte z intencją indywidualną — kapłan sprawuje Eucharystię w Twoich intencjach.

Msze święte z intencją zbiorową — kapłan sprawuje Eucharystię w wielu intencjach. Możesz dołączyć również własną prośbę o modlitwę na jeden lub więcej dni. Intencje te są czytane bezpośrednio przed mszą świętą odprawianą w dni powszednie o godz. 12.00, a w niedziele o 11.30.

Msze święte „gregoriańskie” — to cykl trzydziestu indywidualnych mszy świętych, odprawianych w intencji osoby zmarłej dla uzyskania odpustu zupełnego.

Msze święte „roczne” — odprawiane w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 12.00 i 19.00, za zmarłych poleconych naszym modlitwom na kartkach wymieniankowych. Cykl roczny trwa od listopada do października następnego roku. Dodatkowo również za tych zmarłych modlimy się codziennie podczas mszy świętej konwentualnej.


Daty Mszy św. „rocznych” w cyklu 2014/2015

2 listopada
1 grudnia
5 stycznia
2 lutego
2 marca
13 kwietnia
4 maja
1 czerwca
6 lipca
3 sierpnia
7 września
5 października


Stypendium — to forma daru pieniężnego dołączonego do prośby o odprawienie mszy świętej w danej intencji. Dar ten umożliwia utrzymanie kościoła a także osób w nim posługujących.

Intencje mszy św. przyjmujemy w zakrystii, która jest czynna przed i po Mszach św.

w dni powszednie o  godz: 8.00, 12.00, 16.00, 17.00, 19.00 

w niedziele i uroczystości o godz: 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.30, 13.00, 16.00, 17.17, 19.00, 21.00

Intencje można także przysyłać na adres:

Klasztor OO. Dominikanów
ul. Kościuszki 99
61–716 Poznań

Nr konta klasztornego: 98 1090 1463 0000 0000 4600 2942

Istnieje również możliwość zarezerwowania terminu intencji mszalnej telefonicznie tel. 61 850 47 14  lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: zakrystia@op.pl

Venti - Agencja Interaktywna